Strona główna Sport Piłka nożna Wicelider zdecydowanie lepszy od trzeciej Odry

Wicelider zdecydowanie lepszy od trzeciej Odry

0

Nadspodziewanie łatwo piłkarze AKS-u Strzegom poradzili sobie na swoim terenie z ekipą Odry Ścinawa. Wicelider grupy zachodniej piłkarskiej IV ligi pokonał trzecią siłę tabeli aż 5:1!

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak najlepiej dla gospodarzy, którzy od 13. minuty przegrywali 0:1. Na listę strzelców wpisał się Damian Smolny. Do przerwy strzegomianie odpowiedzieli raz. W 29. minucie do wyrównania doprowadził Marcin Morawski. Po zmianie stron na murawie dzieliła i rządziła już jednak tylko jedna drużyna. Strzegomianie prowadzili grę i przejęli pełną kontrolę nad tym pojedynkiem. Po dwóch trafieniach Rolanda Emeki zrobiło się 3:1. Miejscowi nie zwalniali tempa i zaaplikowali rywalom jeszcze dwa gole. Bramkarza Odry pokonał znów Marcin Morawski, a wynik ostatecznie ustalił Adrian Zieliński. Podopieczni Roberta Bubnowicza wciąż znajdują się jednak na drugiej pozycji w tabeli, tracąc trzy punkty do prowadzącego Chrobrego II Głogów. Już w najbliższą niedzielę, 31 marca strzegomianie powalczą na terenie przedostatniej drużyny tabeli – Włókniarza Mirsk.

AKS Strzegom – Odra Ścinawa 5:1 (1:1)

AKS: Słowik, Zieliński (87′ Sabat), Chrapek, Durajczyk, Serweciński, Morawski, Domaradzki, Shevchenko (80′ Silva Senra), Emeka (89′ Kuczma), Migalski (78′ Gawlik), Sadowski (86′ Lesiński).