Strona główna Sport Piłka nożna Biało-zieloni w wojewódzkim finale Halowego Pucharu Polski

Biało-zieloni w wojewódzkim finale Halowego Pucharu Polski

0

Młodych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2007 nie zabraknie podczas wielkiego finału dolnośląskiego Halowego Pucharu Polski. Nasi piłkarze zwyciężyli rozgrywki strefowe, okazując się najlepszą ekipą na terenie Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu!

Świdniczanie rozpoczęli źle, bo od porażki 0:2 Z Akademią Piłkarską Dzierżoniów. Później było już lepiej. Drużyna trenera Przemysława Malczyka zremisowała 0:0 z Basztą Wałbrzych i pokonała 2:1 Victorię Wałbrzych. W meczu, który miał zadecydować o tytule mistrzowskim przyszło nam się zmierzyć z Piastem Nowa Ruda. Poloniści zwyciężyli rywali 3:1 i zapewnili sobie tytuł mistrzowski. Triumfatorzy każdego z czterech OZPN-ów (Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra i Wrocław) zagrają 8 grudnia w wielkim finale dolnośląskiego Halowego Pucharu Polski. Tam wyłoniona zostanie drużyna, która powalczy w ogólnopolskim finale, w którym zagrają mistrzowie każdego z 16 województw.

Był to pierwszy turniej halowy dla mojej drużyny w tym roku. Bardzo trudno było nam się przestawić na granie w hali. Z meczu na mecz graliśmy jednak coraz lepiej i zdobyliśmy pierwsze miejsce oraz awans do finału dolnośląskiego, który odbędzie się w grudniu. Teraz czeka nas wyjazd na ciekawy turniej do Zabrza, gdzie zmierzymy się z drużynami ze Śląska, co będzie kolejnym doświadczeniem dla naszego zespołu – mówi trener Przemysław Malczyk.

Skład Polonii-Stali Świdnica: Wielemborek, Karaś, Pawlik, Zawiła, Sośnicki, Szachniewicz, Dudzic, Jarosz, Jurusz.