Poważne konsekwencje grożą 37-latkowi, który okradł sklep spożywczy, a ochroniarzowi groził nożem do tapet. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
13 października 37-latek wszedł do jednego ze sklepów spożywczych w Świebodzicach i zabrał z półki trzy puszki piwa. Próbował wyjść bez płacenia, ale wówczas na drodze stanął mu ochroniarz. Złodziej nie chciał oddać alkoholu i wyciągnął nóż do tapet, którym zaatakował dwie osoby. Interweniujących policjantów obrzucił obelgami.
Za napaść rozbójniczą mężczyźnie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.
/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-100x75.jpg)


![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
