W maju rozpoczęły się pierwsze roboty na placu budowy gminnego przedszkola w Marcinowicach. W dwa miesiące powstał budynek, a obecnie trwają pracę nad zadaszeniem.
Wykonane zostały roboty ziemne, fundamenty, powstały ściany budynku. Obecnie trwają prace nad zadaszeniem i większa część dachu została już pokryta dachówką. – Przed nami prace wewnątrz budynku, które ruszą już przyszłym tygodniu – mówi wójt Marcinowic Władysław Gołębiowski.
Przedszkole usytuowane jest na skrzyżowaniu ulic A. Asnyka i L. Kruczkowskiego w Marcinowicach.
Projekt na budowę przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu na plac zabaw powstaje dzięki dofinansowaniu z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej.
Całkowita wartość zadania wynosi 3 772 978,18 zł.
/Urząd Gminy w Marcinowicach/


![Kozie trojaczki przyszły na świat w Klecinie pod Świdnicą. Maluchy można odwiedzić [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/kozie-trojaczki-w-gospodarstwie-Kozlonoga-2026.03.20-12-238x178.jpg)
![Zderzenie autobusu MPK z osobówką w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/autobus-zderzenie-fot.-Swidnica24-3-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Dabrowskiego-100x75.jpg)



![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)