Organizatorzy II RST Półmaratonu Świdnickiego poszukują wolontariuszy gotowych do wspólnego tworzenia imprezy. Pomocnikiem podczas zawodów, które zostaną rozegrane 5 listopada, może zostać każdy bez względu na wiek. Fundacja Wroactiv i miasto Świdnica podejmą współpracę z osobami, które reprezentując zasady sportowe we własnym życiu, byłyby chętne do zaangażowania i bezinteresownej pomocy przy organizacji święta wszystkich biegaczy.

Do zadań wolontariuszy będzie należało:
- udzielanie informacji i pomoc w wydawaniu numerów startowych w biurze
- przyjmowanie i wydawanie rzeczy zostawionych w depozycie
- informowanie o kierunkach przemieszczania się biegaczy w lotnym punkcie informacyjnym
- obsługa punktów regeneracyjnych z wodą i posiłkami
- pomoc w oznaczaniu i zabezpieczaniu trasy
- pomoc w organizacji sprawnego parkowania przybyłym zawodnikom
- pomoc przy zajmowaniu miejsc przez zawodników w strefach startowych oraz przy dekoracji
- obsługa zawodów dla dzieci – „Zanim dorosnę do maratonu”
Każdy wolontariusz otrzyma w podziękowaniu za pracę upominki oraz certyfikat poświadczający jego udział i zaangażowanie społeczne.
Koordynatorem wolontariuszy jest Karol Ostrowski – [email protected] (tel. 882 340 532), który zbiera i przekazuje informacje oraz obsługuje panel zapisów dla wolontariuszy aktywny tutaj.
UM Świdnica/ opr. Monika Filipowska
![Kampania daje efekty? Nie ma śladów pieczywa nad świdnickim zalewem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/zalew-Swidnica-26-12-2025-3-238x178.jpg)
![Święta z księżną Daisy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/18-1-768x510-1-238x178.jpg)
![Świdnica w blasku świątecznych świateł [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Swidnica-iluminacje-swiateczne-2025.12-26-238x178.jpg)







![Mistrzowie perkusji ekstremalnej zagrają w Świdnicy. Wielkie odliczanie do Drummers From Hell Festival [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-17_small-100x75.jpg)