Do poważnego wypadku doszło na ulicy Wrocławskiej w Świdnicy. Kierujący Audi potrącił pieszą przechodzącą przez przejście. Kobieta ze złamaniem nogi trafiła do szpitala.
Do wypadku doszło tuż przed 22.00. Jak poinformował oficer dyżurny KPP w Świdnicy, piesza przechodziła na druga stronę jezdni po oznakowanym przejściu, gdy została potrącona przez samochód. Doznała poważnych obrażeń, ma otwarte złamanie nogi. Pogotowie ratunkowe przewiozło poszkodowaną do szpitala.
Kierujący to 19-letni mieszkaniec gminy Świdnica. Był trzeźwy. Policja ustala okoliczności potrącenia.
Aktualizacja: Jak poinformowała dzisiaj podkom. Agata Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy, potrącona kobieta ma 67 lat i w chwili wypadku była nietrzeźwa. Obecnie przebywa w świdnickim szpitalu.


![Samochody, piesi, motocyklista zignorowali zamknięty przejazd. „Nawet awaria do tego nie upoważnia” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page1-238x178.jpg)

![Samochody, piesi, motocyklista zignorowali zamknięty przejazd. „Nawet awaria do tego nie upoważnia” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page1-100x75.jpg)


![Strażacy interweniowali w Starym Młynie. Zapalił się olej w kuchni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Stary-Mlyn-pozar-2025.11.27-3-100x75.jpg)


![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)