Po zimowej przerwie od 1 maja znów można korzystać z wypożyczalni rowerów w Świdnicy. Przy Informacji Turystycznej w Rynku oraz przy Domu Wycieczkowym przy ulicy Śląskiej na miłośników turystyki na dwóch kółkach czeka dziesięć rowerów.
Pomysłodawcą stworzenia wypożyczalni rowerów była Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Idea z 2014 roku została przychylnie przyjęta przez mieszkańców i turystów. – Zainteresowanie wypożyczeniem rowerów jest z roku na rok coraz większe. Przed nami trzeci sezon. Już od kilku dni przyjmujemy pierwsze rezerwacje – informuje Marcin Kistela z LOT KŚ-J.
Wypożyczalnie będą czynne codziennie od 1 maja do 30 września w godzinach 8.00-20.00. Rowery można wypożyczać w dwóch lokalizacjach, w obu można je też zwracać. Opłata za wypożyczenie to 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę lub 20 zł za cały dzień.
/Przemysław Grzyb, OSiR Świdnica/




![Mieszkańcy ewakuowani, ulatniał się gaz [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Okrezna-gaz-1-100x75.jpg)
![Wypadek na łączniku. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzwon-lacznik-2-100x75.jpg)
![Zderzyli się na Zamenhofa w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-100x75.jpg)
![Nowy oznakowany radiowóz dla świdnickiej drogówki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/nowy-radiowoz-WRD-2026.03.10-5-100x75.jpg)

![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)
![Muzyczny prezent na Dzień Kobiet. Kto wygrał bilety na koncert Anity Lipnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)