Strona główna Sport Moto Medalowe pozycje zawodników z grupy Świdnica Rally

Medalowe pozycje zawodników z grupy Świdnica Rally [FOTO]

0

Rajdowcy z grupy Świdnica Rally wystartowali z powodzeniem w zawodach Super Specjal Stage Kopalnia, które odbyły się na terenie kopalni w okolicach Sobótki. Zawody były podzielone na KJS (trasa – 2 km) oraz SKJS (3 km).

12196052_419150078279683_8947279239811500131_n

Po przejechaniu przez zawodników dwóch okrążeń trasy, nastąpiła przerwa podczas której wśród rajdowców została rozlosowana nagroda w postaci poprowadzenia Forda Fiesty PROTO ze stajni G4. Pogoda nie rozpieszczała, ciągle padający deszcz w połączeniu z piaszczystą nawierzchnią kopalni nie pomagał w znajdowaniu przyczepności, co przekładało się na długie i efektowne loty bokami. Zawodnicy Świdnica Rally zdominowali imprezę. W KJS-ie na najwyższym stopniu podium w klasie AK2 stanęli Krzysztof Trybus i Szymon Wierzyk (Fiat SC), a w AK3 drugą lokatę zajęli Grzegorz Reda z Mariuszem Kupcem w Daewoo Lanosie. Z kolei w SKJ w klasie AK1 drugie miejsce wywalczyli Mariusz Kondraciuk z Pawłem Lerchem (Fiat 126p), w AK2 czwarci byli Piotr Satała i Karolina Satała (Fiat CC), a w AK3 zwyciężyli Mateusz Durlik z Michałem Marczewskim (Peugeot 106). W klasie gość wygrał Marcin Pietrzyk z Mariuszem Kupcem w Hondzie Civic, zajmując także trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej SKJ pozostawiając za sobą kilka czteronapędowych samochodów. Impreza zorganizowana była na bardzo wysokim poziomie, a radość z jazdy po szutrach udzielała się każdemu ze startujących.

Partnerem medialnym grupy Świdnica Rally jest portal Swidnica24.pl.