Świdnica nie zmaga się ze smogiem, ale przekroczenia zanieczyszczeń powietrza są na porządku dziennym. Winne są przede wszystkim przestarzałe systemy grzewcze i nadmierna ilość spalin. Co zrobią władze miasta dla poprawy jakości powietrza?
Podczas sesji 25 września Rada Miejska przyjęła dokument pod nazwą „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej”, który zawiera informacje o obecnym stanie i wskazówki na najbliższe lata. Czy świdniczanie dostaną dopłaty do wymiany pieców węglowych? M.in. o tym w rozmowie z cyklu „Na ważny temat”:
Nagranie zrealizowane na zamówienie Gminy Miasto Świdnica.





![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-100x75.jpg)

![Kolizja na skrzyżowaniu przy Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Rowna-kolizja-2026.02.23-3-100x75.jpg)

![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
