W zakończonych w niedzielę wyborach prezydenckich według wciąż jeszcze sondażowych wyników zwyciężył Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Jak zagłosowała Świdnica?

Do urn w II turze głosowania w Świdnicy poszło 55,15 uprawnionych, o 6% więcej niż 10 maja. Świdniczanie wskazali zdecydowanie na Bronisława Komorowskiego, który uzyskał 15 589 głosów. Na Andrzeja Dudę zagłosowało 10 111 uprawnionych.
Według wciąż jeszcze nieoficjalnych wyników Bronisław Komorowski zwyciężał w zachodniej Polsce, Andrzej Duda – na wschód od Wisły. Przewaga kandydata PiS-u na ścianie wschodniej była jednak znacznie wyższa niż Komorowskiego na zachodzie.





![Lekarze ze świdnickiego „Latawca” testowali nowoczesnego robota chirurgicznego. W przyszłości pomoże on operować pacjentów? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Latawiec-szkolenie-Hugo-RAS-2026.03-mix-238x178.jpg)





![Dzień Kobiet z wyjątkowym prezentem od Anity Lipnickiej. Co szykuje znana i lubiana polska wokalistka w Świdnicy? [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)
![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)