Dzieciństwo bez internetu, telefonów komórkowych, telewizorów plazmowych z niezliczonymi kanałami telewizyjnymi z całego świata. Dzieciom i młodzieży trudno sobie takie wyobrazić, ale to wcale nie jest bardzo odległa historia o czym zapewniają rodzice i dziadkowie. Na potwierdzenie tych słów warto wybrać się tuż przed Dniem Dziecka, bo w najbliższą sobotę, 30 maja, na wystawę w Galerii Świdnickiej pt. „Dzieciństwo w PRL-u”.

Wystawa będzie prezentować fragmenty niedawno wydanego albumu „PRL po świdnicku. Świdnica 1945-1989”nakładem świdnickiego wydawnictwa GSMA. Zapraszamy na podróż w czasie, która dla jednych będzie rozbudzała wspomnienia, a dla innych może stać się źródłem informacji o dzieciństwie rodziców i dziadków.






![Ewakuacja mieszkańców. Mężczyzna groził wysadzeniem budynku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/WhatsApp-Image-2026-02-12-at-05.31.12-100x75.jpeg)


![Pączki królowały na zdjęciach Czytelników. Kto otrzymał słodkie nagrody? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/kadr_-fot.-Paula-Lucyk-100x75.jpg)
![Orkiestra Księżniczek wkrótce wystąpi w Teatrze Muzycznym Capitol [ROZWIĄZANIE KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-5-100x75.jpeg)