Mieszkańcy Świdnicy zyskali kolejna możliwość realizowania własnych pomysłów bez czekania na decyzje Rady Miejskiej. Jest już budżet obywatelski i obywatelską inicjatywa uchwałodawcza. Podczas piątkowej sesji radni zatwierdzili nową możliwość realizowania inicjatyw lokalnych przy wsparciu miasta.
Tym razem chodzi nie tylko o inwestycje, ale także o tzw. projekty miękkie z dziedziny kultury, sztuki czy sportu. Miasto nie wyłoży pieniędzy, ale pomoże w formie rzeczowej. Jakie są zasady, co zyskają mieszkańcy i gdzie składać wnioski? O tym w rozmowie z cyklu „Na ważny temat”:
Nagranie zrealizowane na zlecenie Gminy Miasto Świdnica.



![Tak ma wyglądać nowa hala widowiskowo-sportowa w Świdnicy [FOTO/WIZUALIZACJE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/nowa-hala-sportowa-prezentacja-PFU-2025.10.31-11-238x178.jpg)

![Kolejna kradzież w drogerii. Rozpoznajesz osoby ze zdjęć? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-14-100x75.jpg)




![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-100x75.jpg)
![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)