W blasku fleszy, w towarzystwie kamer i z lampką szampana otwarto dziś, 15 kwietnia biuro poselskie Teresy Świło. Świdnica po 7 latach przerwy w końcu ma swojego reprezentanta w parlamencie.
– To dla mnie wielki dzień. Jestem bardzo szczęśliwa. Chcę aby to biuro było otwarte dla każdego. Chcę aby każdy mógł znaleźć tu pomoc – mówiła podczas spotkania posłanka Teresa Świło. Biuro poselskie znajduje się w samym centrum miasta – Rynek 43 – i będzie czynne od poniedziałku do piątku.
Teresa Świło, była radna miejska Świdnicy z klubu Platformy Obywatelskiej, zajęła na półtora roku miejsce w ławach poselskich. To konsekwencja dymisji wojewody dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy, którego zastąpił Tomasz Smolarz, poseł PO z Dzierżoniowa. Teresa Świło po Smolarzu objęła mandat. Ostatnim posłem ze Świdnicy był Ryszard Wawryniewicz, wówczas PiS (2005-2007), wcześniej posłem był Adam Markiewicz z SLD. W parlamencie zasiadał w latach 2001 – 2005.
tepe




![Po raz dwunasty w Świdnicy pobiegli „Tropem Wilczym” [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Bieg-Tropem-Wilczym-w-Swidnicy-2026.03.01-52-238x178.jpg)



![Akcja strażaków przy Westerplatte. Pożar sadzy w kominie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Westerplatte-pozar-2026.02.28-3-100x75.jpg)

![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
