Od kilku dni miłośnicy śpiewu i muzyki rozwijają swoje talenty podczas trzecich już warsztatów wokalnych w Lubachowie, zorganizowanych pod patronatem wójta gminy Świdnica. Tym razem na muzycznym krążku dominować będzie muzyka folkowa – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.
Obecnie uczestnicy pracują nad emisją głosu, interpretacją piosenek i artykulacją po to, aby jak najpiękniej zabrzmiały dźwięki trzeciej gminnej płyty, którą roboczo pomysłodawcy przedsięwzięcia – Dariusz Jaros i Tadeusz Szarwaryn zatytułowali „Smaki przedwiośnia”. Do współpracy nad przygotowaniem materiału wokalnego organizator, czyli Gminny Zespół Oświaty zaprosił instruktorkę wokalu Annę Lutz, nauczycielki szkół gminnych – Joannę Jaros i Lidię Bakalarczyk. Nad zgrywaniem materiału dźwiękowego czuwa Leszek Matus przy współpracy Pawła Zająca. – Utalentowani wokalnie uczniowie z gminnych szkół wypoczywają w czynny sposób, a efekt końcowy zapowiada się nader interesująco. Po płytach „Co nam w duszy gra” oraz „Świątecznych czas” tym razem Dariusz Jaros i Tadeusz Szarwaryn postanowili uczynić muzyczny krok w stronę muzyki folkowej, gdzie oprócz znanych powszechnie melodii tradycyjnych nie zabraknie nowych, autorskich utworów nawiązujących brzmieniem i rytmem do klimatu ludowego – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.
Jednak myli się ten, kto sądzi, że będzie na płycie nudno. Współczesne brzmienie aranżacji Dariusz Jarosa do słów opowiadających o cyklu życia w roku kalendarzowym na wsi polskiej zaskoczą zapewne niejednego słuchacza. Pierwszymi recenzentami przygotowanego materiału warsztatowego są sami uczestnicy, którym bardzo przypadł do gustu zaproponowany pomysł i piosenki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zakwalifikowania się na tę edycję muzycznych ferii, a rodzicom uczniów dziękujemy za tak wspaniałą gromadkę dzieci pracowitych, uczynnych, potrafiących ze sobą współpracować i bawić się oraz realizować zamiłowanie do śpiewu – dodają z uznaniem pomysłodawcy przedsięwzięcia Tadeusz Szarwaryn i Dariusz Jaros.
Pierwsze, muzyczne zmagania zorganizowano podczas ferii zimowych w 2013 r., a kolejne podczas letnich wakacji. W trakcie wszystkich warsztatów młodzi artyści korzystają z mobilnego studia nagrań, które gmina Świdnica pozyskała dzięki unijnym funduszom.