Krzysztof Pietrzykowski od rundy wiosennej nie będzie bronił już barw Polonii Świdnica. Doświadczony 31-letni pomocnik przenosi się do IV-ligowego Orła Ząbkowice Śląskie. Zawodnik reprezentował Polonię od marca 2013 roku. W tym czasie wystąpił grając często również jako boczny obrońca w 21 oficjalnych spotkaniach strzelając jedną bramkę.
Przygotowania biało-zielonych nabierają rozpędu. Z zespołem trenują już poważnie kontuzjowani w rundzie jesiennej obrońca Rafał Luber, a także napastnik Gracjan Klimczak. Widać też stare – nowe twarze: Pawła Tobiasza (pomocnik), Amina Stitou (bramkarz) i Mateusza Kopernickiego (napastnik). Pierwsza dwójka przed dwoma laty przeniosła się do Lechii Dzierżoniów, ale teraz jest gotowa na powrót do Świdnicy. Kopernicki ostatni mecz w Polonii rozegrał w czerwcu 2013 roku. Wkrótce poznamy z pewnością przyszłość wszystkich zawodników, co do ich ewentualnego powrotu do Polonii.



![Kapitalne widowisko w Świdnicy. Wygrali przegrany mecz [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/CSC_0178-238x178.jpg)
![Dał „nauczkę” nauce jazdy. „Takich cudownych kierowców mamy” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Clipboard01-100x75.jpg)


![Strażacy próbują pomóc rannemu łabędziowi [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2024/04/straz-pozarna-100x75.jpg)


![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)
![Jesień w Świdnicy i okolicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-jesien-na-fotografiach-czytelnikow-2025-100x75.jpg)