I stało się! Już dziś, dzięki technologii Google Street View, możesz wyruszyć na wirtualny spacer nie tylko po powiecie świdnickim, ale i całym kraju. Wystarczy, że wejdziemy na stronę www.maps.google.pl i możemy zobaczyć, to co na co dzień jest niedostępne.
Aby obejrzeć zdjęcia Street View, wystarczy wejśc na Mapy Google i w obrębie konkretnego miejsca przybliżyć je do maksymalnego poziomu. Możecie też przeciągnąć ikonkę pomarańczowego ludzika (Pegmana) na Mapy Google, miejsca z niebieskim obrysem zostały sfotografowane w ramach Street View.
Co to jest Google Street View?
Street View jest popularną funkcją Map Google, uruchomioną w maju 2007 r. Pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można już oglądać zdjęcia z ponad 30 krajów na całym świecie, ze wszystkich 7 kontynentów. W Europie dostępna jest w takich państwach, jak na przykład Francja, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Czechy czy ostatnio Belgia. Z funkcji można także korzystać w aplikacji Google Earth i mobilnej wersji Map Google.
Miejsca, które są dostępne w Polsce w ramach Street View można oglądać zbliżając Mapy Google do największego poziomu lub przeciągając znajdującą się w lewym górnym rogu mapy ikonę ludzika na podświetlony na niebiesko obrys ulicy. Dzięki zastosowanej technologii łączenia zdjęć w panoramy 360 stopni, można rozglądać się dookoła lub przesuwać wzdłuż ulicy, podziwiając widoki z perspektywy przechodnia. W ten sposób można na przykład sprawdzać lokalizację restauracji, ustalić miejsce spotkania, obejrzeć okolicę wybranego hotelu, zapoznać sie z drogą dojazdu, odnaleźć atrakcje turystyczne w okolicy.


![„IJO. IJO. I co dalej?” Warsztaty o bezpieczeństwie z komiksem dla najmłodszych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Warsztaty-o-bezpieczenstwie-z-komiksem-dla-najmlodszych-3-238x178.jpeg)
![Najpiękniejsze palmy wielkanocne nagrodzone. Największa mierzy ponad 5 metrów! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/29-Konkurs-Palm-Wielkanocnych-SOK-2026.03.26-mix-238x178.jpg)

![Policjanci na świdnickim stadionie. Ćwiczyli zabezpieczanie imprez masowych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/cwiczenia-policjantow-na-stadionie-2026.03.26-5-100x75.jpg)
![Policjanci z kolejnymi radiowozami. Jednego nie pokazali publicznie [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/20260326_Nowy_radiowoz_w_Swiebodzicach-11-100x75.jpg)


![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)