Zawalił się strop między parterem a piętrem dawnych budynków warsztatowych przy ulicy Ofiar Oświęcimskich w Świdnicy, na tyłach dawnej filii Politechniki Wrocławskiej. Do zdarzenia doszło około godziny 16.00 w poniedziałek, 31 grudnia. W akcji przeszukiwania ruin brały udział 4 jednostki Państwowej Straży Pożarnej, 2 OSP i policja. Podejrzewano, że wewnątrz mógł ktoś być. Do poszukiwań wezwano specjalistów z psami.
Po pięciogodzinnej akcji nikogo, na szczęście nie znaleziono. Budynek przy ulicy Ofiar Oświęcimskich, gdzie niegdyś mieściły się filia wrocławskiej politechniki i warsztaty Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, jest jednym z kilku zabytkowych obiektów w Świdnicy, które nie mogą doczekać się remontu i zagospodarowania. Kamienicę miasto sprzedało za 3,1 miliona złotych w 2010 roku Eltechowi. Firma nie podjęła się renowacji i wystawiła budynek na sprzedaż.


![Zderzenie trzech samochodów na ul. Mieszka I w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/zderzenie-ul.-Mieszka-I-8-238x178.jpg)


![Zderzenie trzech samochodów na ul. Mieszka I w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/zderzenie-ul.-Mieszka-I-8-100x75.jpg)



![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)