Adam Kołodziej, do niedawna jeden z najbliższych współpracowników poseł Haliny Szymiec-Raczyńskiej z Dzierżoniowa nie jest już przewodniczącym zarządu okręgu wałbrzyskiego Ruchu Palikota. Jego miejsce zajął wybrany w sobotę podczas kongresu w Szczawnie Zdroju Sebastian Drapała z Wałbrzycha. W zarządzie pozostała świdniczanka, Aleksandra Sawiel.
Niewykluczone, że Adam Kołodziej, do czerwca także dyrektor biura poselskiego Haliny Szymiec-Raczyńskiej, zostanie wykluczony z partii. Jego sprawą miał się się zająć Sąd Koleżeński. – Nie będę komentował naszych wewnętrznych spraw, dopóki decyzja się nie uprawomocni – ucina przewodniczący sądu, Marian Kubat. Oszczędny w słowach jest także nowy przewodniczący. Sebastian Drapała podkreśla, że Ruch Palikota w regionie ma się dobrze. Liczy w tej chwili ok. 100 członków, a najsilniejsze kluby są w Dzierżoniowie, Świdnicy i Wałbrzychu.
Zarząd:
Przewodniczący – Sebastian Drapała (Wałbrzych)
Wiceprzewodniczący – Bartłomiej Wolski (Kłodzko)
Sekretarz – Katarzyna Piszczatowska – Hołub (Dzierżoniów)
Skarbnik – Ewa Lisowska (Wałbrzych)
Członek Zarządu – Aleksandra Sawiel (Świdnica)
asz


![Kolorowe pochody i radosne kolędowanie. Orszaki Trzech Króli w powiecie świdnickim [PROGRAMY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/01/Orszak-Trzech-Kroli-2025.01.06-mix-238x178.jpg)




![Dwa nocne pożary w Wirkach. Spłonęły budynki gospodarcze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Wirki-pozar-2026.01.03-mix-100x75.jpg)


![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
