Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy oraz Magdalena i Jarosław Kurzawa zapraszają w sobotę 16 czerwca o godz. 16.00 na wernisaż wystawy obrazów koreańskiej malarki Youn, Young-Kyoung „Miejskie abstrakcje”.

Artystka jest absolwentką Wydziału Malarstwa Orientalnego na Akademii Sztuk Pięknych w Seulu. Obecnie mieszka w Niemczech. W swojej twórczości posługuje się dwiema technikami: tradycyjną techniką sztuki orientalnej, polegającą na malowaniu tuszem na papierze koreańskim oraz techniką rozmazywania, „by odważnymi smugami przedstawić abstrakcyjne emocje, pomiędzy którymi zanurzone są współczesne miasta Korei”. Szczególne miejsce w jej twórczość zajmują widoki nowoczesnych dzielnic Seulu. Te industrialne pejzaże, całkowicie pozbawione ludzi, w pracach Youn, Young-Kyoung wydają się być przedstawieniami wymarłego, spokojnego miasta, choć pokazują tętniącą życiem stolicę. W „Koreańskich pejzażach” Youn, Young-Kyoung „miasto ciągle rozszerza swoją nieprzyjazną przestrzeń przeciwko naturze, jednocześnie jest otoczone naturalnym światłem podczas ciemnej nocy, mglistego świtu i zmierzchu”. Pejzaże przekazują odczucia artystki, które powstają, „gdy wszystko rozprzestrzenia się nisko przy gruncie i staje się owinięte ogromną przestrzenią. Ta przemienia się w ogromne smugi, które z kolei rozmywają się i przesiąkają wzajemnie…”
Wystawa potrwa do 30 czerwca. Wstęp jest wolny.
.





![Kolejna kradzież w drogerii. Rozpoznajesz osoby ze zdjęć? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-14-100x75.jpg)



![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-100x75.jpg)
![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)