Skoki spadochronowe, przejażdżki bryczką, kulinarne przysmaki, te i wiele atrakcji czeka na gości, którzy wezmą udział 24 czerwca w festynie, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na remont spalonego kościoła w Gogołowie.

7 maja b doszło do pożaru kościoła p.w. św. Marcina w Gogołowie. Ta XVI – wieczna świątynia posiada jedne z najcenniejszych zbytków na Dolnym Śląsku, mianowicie barokowe ołtarze i gotycką figurę Madonny z Dzieciątkiem. Rada Parafialna parafii Wiry oraz mieszkańcy Gogołowa, zapraszają w najbliższą niedzielę na festyn. Jak zapewniają, atrakcji nie zabraknie. Każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od aktywnego wypoczynku po degustację pieczonego dzika kończąc. Początek festynu zaplanowano o godz. 13.00 na boisku sportowym w Wirach.
![Pięć godzin zmagań. Mistrzowie Dolnego Śląska Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wyłonieni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Wojewodzkie-zawody-Mlodziezowych-Druzyn-Pozarniczych-Witoszow-Dolny-21-marca-2026-fot.-Swidnica24-13-1-238x178.jpg)



![Kibolska ustawka za nasypem. Czaili się na zwolenników drużyn ze Świdnicy i Wałbrzycha [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/411-346254-100x75.jpg)

![Śmigłowiec LPR lądował w centrum Strzegomia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Smiglowiec_LPR_w_Strzegomiu-3-100x75.jpeg)

![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)