Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. To już 20. edycja konkursu, który jest organizowany w ramach współpracy polsko-niemieckiej młodzieży miast partnerskich Świdnicy i Biberach i ma na celu popularyzację języka niemieckiego oraz kultury naszych zachodnich sąsiadów.

– Tradycyjnie uczestnicy konkursu – mówi wieloletnia koordynatorka projektów partnerskich Bożena Furmankiewicz, germanistka z I LO – musieli zmierzyć się z problemami językowymi (rozumienie ze słuchu, test gramatyczny i tłumaczenie zdań), a dwunastu młodych germanistów zostało nagrodzonych tygodniowym wyjazdem zagranicznym w okresie letnim na kurs języka niemieckiego, ufundowanym przez władze miasta partnerskiego Biberach.
Wśród osób nagrodzonych znaleźli się:
1. Michał Podwórny, I LO w Świdnicy
2. Adriana Niedźwiecka, II LO w Świdnicy
3. Anna Jasionowicz, II LO w Świdnicy
4. Małgorzata Schanne, III LO w Świdnicy
5. Małgorzata Kownacka, I LO w Świdnicy
6. Kornelia Puchalska, II LO w Świdnicy
7. Mirosława Szkarłat, II LO w Świdnicy
8. Joanna Jęczmień, I LO w Świdnicy
9. Kornelia Kiepura, I LO w Świdnicy
10. Konrad Krzysztofik, II LO w Świdnicy
11. Martyna Dziakowicz, II LO w Świdnicy
12. Ewelina Sidor, III LO w Świdnicy

![Żarowscy samorządowcy i młodzi strażacy wspólnie ruszyli sadzić drzewa [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Zarow-akcja-sadzenia-drzew-2026-1-238x178.jpg)
![Akcja żaba. Leśnicy i wolontariusze na pomoc płazom [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/akcja-zaba-7-238x178.jpg)
![Strzegom. Kłęby czarnego dymu nad Osiedlem Piastów z powodu pożaru altany śmietnikowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/20260401_Pozar_altany_smietnikowej-6-100x75.jpg)




![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)