Zwycięstwo Polonii na zakończenie okresu przygotowawczego

3

Prowadzeni przez Przemysława Malczyka III-ligowi piłkarze Polonii Świdnica pokonali 5:1 Karolinę Jaworzyna Śląska w ostatnim spotkaniu sparingowym przed meczami o stawkę. W niedzielę 11 marca o 14.00 świdniczanie zagrają na wyjeździe z Victorią Świebodzice w spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego, a w sobotę 17 marca czeka ich już pierwsza konfrontacja o ligowe punkty. Na stadionie przy ul. Śląskiej zamelduje się Orzeł Międzyrzecz, który w pierwszym spotkaniu okazał się lepszy wygrywając 3:2.

Pierwsza część gry spotkania Karoliny z Polonią nie przebiegała po myśli biało-zielonych. W 3. minucie spotkania arbiter odgwizdał faul Lubera w polu karnym, a chwilę po tym jaworzynianie wykorzystali rzut karny (Ptak) obejmując prowadzenie. Polonia przejęła inicjatywę stwarzając sobie kilka bardzo dobrych okazji do wyrównania, w pierwszych 45 minutach ta sztuka się jednak nie udała. Co nie wyszło w pierwszej odsłonie udało się w drugiej.

Po zmianie stron dyktowaliśmy warunki i w końcu zaczęliśmy trafiać. Rozpoczęło się od dwóch bramek Goździejewskiego chwilę po wznowieniu gry, następnie gole zdobyli Stachyra, Madziała i znów Stachyra. Wszystkie bramki padły po ładnych, zespołowych akcjach naszej drużyny. Nie jestem w pełni zadowolony z postawy zespołu, jest jeszcze trochę do poprawy, ale cieszę się, że w końcu zagraliśmy na naturalnej trawie – wyznał tuż po meczu Przemysław Malczyk, trener Polonii Świdnica.

Karolina Jaworzyna Śląska – Polonia Świdnica 1:5 (1:0)

Karolina: Burdzy (46′ Leletko), Czykieta, Krzeczowski, Rutkowski (62′ Bal), M. Krawczyk, Myśliński (65′ Zdanowicz), Tymcik (80′ Krzak), Borowy, T. Krawczyk (86′ Bielak), Ptak (73′ Kalinowski), Ignatowicz (81′ Zielonka)

Polonia: Stitou, Luber (76’ M. Salamon), P. Salamon (80’ Pikos), Lato, Bielski, Szewczak (46’ Madziała), Łagiewka (70’ Szuba), Szuba (46’ Furmankiewicz), Goździejewski (75’ Borowy), Śmiałowski (60’ Szewczak), Miętkiewicz (46’ Stachyra)