Po ostatnich dwóch dotkliwych porażkach (0:5 z Górnikiem Polkowice i 2:9 z Górnikiem Wałbrzych), piłkarze Polonii Świdnica chcieli „zmazać plamę” i wygrać z IV-ligowym AKS-em Strzegom. Jednak to się nie udało. Podopieczni Przemysława Malczyka przegrali 0:1.
Przez pierwsze 15 minut w ofensywie praktycznie nic się nie działo. Obie drużyny dobrze pracowały w obronie neutralizując swoje akcje. Dopiero w 20.minucie goście zagrozili bramce Pierzgi strzałem sprzed pola karnego. Pierwszy strzał w wykonaniu Polonistów miał miejsce 8 minut później, kiedy to Łagiewka uderzył niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Następnie jeszcze Śmiałowski nie wykorzystał okazji do pokonania bramkarza gości strzelając z bliskiej odległości. Goście odpowiedzieli niecelnym uderzeniem głową z jedenastego metra. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy więc bramek.
Drugą cześć gry lepiej zaczęli goście. Byli blisko zdobycia gola, jednak piłka uderzyła tylko w słupek. W 60. minucie dopięli swego. Po szybkiej kontrze, dwóch podaniach w środku pola i dośrodkowaniu z prawego skrzydła bramkę zdobył Konarski. Po zdobyciu gola piłkarze AKS-u przejęli kontrolę nad meczem oddając na bramkę świdniczan kilka groźnych strzałów, jednak beż rezultatu. Polonia próbowała wyrównać, ale wynik nie uległ już zmianie. Gospodarze zanotowali trzecią porażkę z rzędu.
Polonia Świdnica – AKS Strzegom 0:1
Polonia: I. Pierzga, Szewczak, Lato, P. Salamon, Luber, Bielski, Łagiewka Furmankiewicz, Śmiałowski, Stachyra, Goździejewski oraz Stitou, Bęc, Szuba, Borowy, N. Pierzga, M. Salamon, Miętkiewicz
/M.Rodziewicz/

![Chwile radości w schronisku św. Brata Alberta w Świdnicy. To był bal! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/bal-karnawalowy-w-schronisku-dla-osob-w-kryzysie-bezdomnosci-w-Swidnicy-fot.-Towarzystwo-im.sw_.-Brata-Alberta-7-238x178.jpg)



![Szklanka na drogach i chodnikach, seria kolizji, problemy na kolei. Służby apelują o ostrożność [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Tworzyjanow-wypadek-2026.02.05-0-100x75.jpg)
![Zima zaskoczyła drogowców. Zdarzenia na drogach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-3-100x75.jpg)

![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)
![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)