Uruchomiona kilka dni temu w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach ogrzewalnia dla bezdomnych, okazała się bardzo potrzebna. Codziennie korzysta z niej średnio pięć osób. Mają do dyspozycji ogrzane pomieszczenie, łóżka polowe i koce, a także toalety i prysznice.
– Osoby nocujące w ogrzewalni mogą tu sobie także przygotować posiłki i herbatę – mówi Izabela Siekierzyńska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach. – Przebywają pod opieką pracownika socjalnego, dzięki dobrej współpracy ze Strażą Miejską oraz komisariatem policji zawsze wieczorem zagląda tu także patrol mundurowy. Najważniejsze jest dla nich to, że mają ciepło i dach nad głową
Ogrzewalnia została uruchomiona na polecenie burmistrza Bogdana Kożuchowicza w związku z utrzymującymi się bardzo niskimi temperaturami na zewnątrz. Osoby bezdomne mogą tu spędzić noc, w dzień korzystają z ciepłych posiłków, finansowanych przez Ośrodek.
Agnieszka Bielawska-Pękala
rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach


![Sportowe podsumowanie 2025 roku [WYDARZENIA]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/04/rajd-15-238x178.jpg)


![Mieszkańcy wyczuli gaz. Interweniowały służby [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/3-5-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/ul.-Stefana-Wyszynskiego-1-100x75.jpg)



![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
