Jedna laleczka ratuje jedno dziecko

  3

  Sami zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki, które reprezentują różne regiony świata. W ten sposób chcą pomóc dzieciom z Sierra Leone. Gimnazjum nr 4 w Świdnicy przystąpiło do projektu edukacyjnego UNICEF „Wszystkie kolory świata”.

  Uczniowie włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku  na świecie umiera ponad 1,5 mln dzieci z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.

  Projekt ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami.

  Gimnazjum bierze również udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej, który zorganizowany zostanie w zwycięskiej szkole. Konkurs rozpoczął się 20 stycznia 2012 r na oficjalnym Fan Page UNICEF na Facebooku. W czasie trwania konkursu użytkownicy Facebooka, będący jednocześnie fanami profilu UNICEF Poland, będą oddawali głosy na wybraną przez siebie laleczkę, klikając „lubię to” pod zdjęciem, które ich zdaniem zasługuje na miano najbardziej oryginalnej laleczki. Zwycięzcą konkursu zostanie laleczka, która zbierze najwięcej głosów – informuje Joanna Łopuszańska-Kułak

  23 lutego o godz. 16.30 w Gimnazjum nr 4 na specjalnej wystawie zostaną pokazane wszystkie zaprojektowane przez uczniów laleczki. Młodzież zaprosi też na niecodzienną podróż przez kontynenty. – Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią a jednocześnie uratować życie dziecku z Sierra Leone, przekazując na ten cel darowiznę, minimum 10 zł -mówi Joanna Łopuszańska-Kułak, koordynator projektu w szkole  i dodaje. – Zachęcam wszystkich, którym nie jest obojętny los dzieci do wsparcia naszych działań, zakupu laleczek przygotowanych przez uczniów oraz do udziału w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę.

  Jedna laleczka = życie jednego dziecka

  Poprzedni artykułBieg Noworoczny 2012 [FOTO/VIDEO]
  Następny artykułPark: Wandale dyktują warunki? [VIDEO]