W Iwano-Frankowsku, partnerskim mieście Świdnicy rusza forum wzorowane na Ogólnopolskim Kongresie Regionów. W przyszłym tygodniu na Ukrainie będzie gościć delegacja ze Świdnicy. Przedstawiciele władz Świdnicy na czele z zastępcą prezydenta Waldemarem Skórskim i przedstawiciele kół biznesowych wezmą udział w Międzynarodowym Forum Inwestycyjno-Ekonomicznym „Partnerstwo i perspektywa”, które potrwa od 24 do 25 listopada 2011 roku. Wydarzenie jest o tyle ciekawe, że część rozwiązań organizacyjnych nasi partnerzy podpatrywali w Świdnicy podczas II Kongresu Regionów.
– Jestem pod dużym wrażeniem talentów organizacyjnych świdniczan – mówi Olena Tretiak, dyrektor Telewizji „Weża” z Iwano-Frankowska, która gościła na Kongresie. – Wszystkie zebrane informacje i doświadczenia przekazałam organizatorom naszego Forum. Sądzę, że w tym roku Forum w Iwano-Frankowsku będzie w wielu elementach nawiązywało do wydarzenia świdnickiego.
Dla odmiany na ukraińskich rozwiązaniach bazowała Świdnica przy okazji organizacji Gali Przedsiębiorczości.
Stefan Augustyn
rzecznik prasowy UM w Świdnicy









![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)