Wiśniowa najlepsza [FOTO]

1

Podczas Dożynek Gminnych w Krzyżowej odbył się finał Turnieju Sołectw „Sportowe weekendy na Wsi”. Turniej był podsumowaniem całorocznego współzawodnictwa mieszkańców wsi gminy wiejskiej Świdnica w wieku  powyżej 35 lat.

Sołectwa w cyklu rocznym brały udział w turniejach: kręgli amatorskich, piłki siatkowej, strzeleckim, rekreacyjnym oraz piłki nożnej.  W wielkim finale wystartowało dwanaście pięcioosobowych drużyn, które zmierzyły się w 3 konkurencjach tj., slalom z jajkiem, rzuty ziemniakami do wiaderka z wodą oraz zbieranie cebuli na czas. W konkurencjach dożynkowych zwyciężyło sołectwo Pszenno, przed drużyną z Pogorzały i Lutomi Dolnej. W  klasyfikacji generalnej zwyciężyło sołectwo Wiśniowa zdobywając 105 punktów. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Burkatowa i Pogorzały.

Oprócz „Sportowych weekendów na Wsi” odbył się Rodzinny Turniej rekreacyjno – sportowy. W Turnieju uczestniczyło 11 zespołów rodzinnych. Rodziny wystartowały w konkurencjach tj. rzuty ringo, rzuty do kosza, strzały na bramkę, rzuty woreczkami oraz hokej na trawie. Także wszystkie przybyłe dzieci mogły wziąć udział w zabawach sportowych, a  każdy mały zawodnik otrzymywał słodki upominek. W  zmaganiach rodzinnych zwyciężyła rodzina Koszyk zdobywając 103 punkty, miejsce drugie zajęła rodzina Bratwa (77 pkt.), a miejsce trzecie rodzina Gibas (70 pkt.). Drużyny, które zajęły miejsca I – III zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi.