Rok 2011 został ogłoszony rokiem Marii Curie – Skłodowskiej, co miało odzwierciedlenie podczas corocznego Festiwalu Nauki odbywającego się na wrocławskich uczelniach. Już od kilu lat uczniowie Gimnazjum nr 4 w Świdnicy biorą udział w tym wydarzeniu.
W tym roku uczniowie odwiedzili wydział fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym zorganizowano zajęcia „Fizyka na wesoło.” Młodzież mogła wykonać proste eksperymenty pod czujnym okiem wykładowców i studentów, obserwować eksperymenty i dopytywać się o interesujące ich szczegóły.
Na wydziale chemii uczniowie obejrzeli wystawę pt. „Życie i dokonania Marii Curie – Skłodowskiej,” a na Politechnice Wrocławskiej otrzymali indeksy, do których wpisano punkty za wykonanie doświadczenia z fizyki, chemii i zadania sprawnościowe. W zamian za uzyskane punkty mogli otrzymać nagrodę z logo Politechniki.
Gimnazjum nr 4




![Wyczuwalny zapach gazu powodem dwóch interwencji straży pożarnej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Zarow-Lokietka-zapach-gazu-2026.03.24-4-100x75.jpg)
![Strzegom. Zadymienie w kamienicy przy ulicy Świętej Anny [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Strzegom-zadymienie-w-kamienicy-2026.03.24-4-100x75.jpeg)



![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)