Wszystko wskazuje na to, że cała akcja była doskonale przygotowana. Trwała prawdopodobnie kilka minut, a wartość łupu to co najmniej 50 tysięcy złotych. Między 3.00 a 4.00 nad ranem został okradziony sklep AGD-RTV w Parku Handlowym przy ulicy Strzegomskiej w Świdnicy.
Sklep był dobrze zabezpieczony i objęty monitoringiem. Jednak dla sprawców nie było to przeszkodą. Włamali się przez okno wystawowe. Antywłamaniową szybę nacięli prawdopodobnie ostrzem diamentowym i wybili kratką ściekową. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ukradli aparaty fotograficzne marki Canon, Nikon i Sony oraz kilka telefonów komórkowych. Nie zabrali żadnego dużego sprzętu.
Policja na razie ogranicza się do potwierdzenia, że zdarzenie miało miejsce.
Red.
[photospace]


![Świdnickie organizacje pozarządowe świętowały. Doceniono ich działania, poświęcenie i pasję [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/nagrody-Swidnicki-Lider-NGO-2026.02.26-34-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-100x75.jpg)


![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
