Nowa kadencja – nowy Prezydent

  8

  Artur Mazurkiewicz został wybrany na Prezydenta Klubu Rotary Świdnica-Wałbrzych na kadencję 2011/2011. Prezes Zarządu, Heapmail Internet Solutions sp. z o.o w Wałbrzychu zastąpił na tym stanowisku Artura Sawrycza – Wiceprezesa Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. z Wałbrzycha

  – W tej kadencji chciałbym, aby nasz Klub zrealizował kilka przedsięwzięć. Po pierwsze jeszcze w lipcu pomógł wychowankom z Domu Dziecka w Pieszycach wyjechać na wakacje do Holandii. Wierzę, że uda nam się wspólnie zorganizować młodzieżowy turniej tenisa ziemnego oraz wesprzeć finansowo wyjazd przynajmniej jednej osoby na imprezę naukową, sportową lub kulturalną o randze międzynarodowej oraz kontynuować tradycję wręczania stypendiów rotariańskich – mówi Prezydent Artur Mazurkiewicz.

  Pomysł stworzenia klubu Rotary zrodził się już w marcu 1993 roku w trakcie wizyty Maurica Gormeza w Polsce. W maju 1995 roku klub został zarejestrowany w Sądzie Wojewódzkim w Wałbrzychu z/s w Świdnicy, a już 28 września tego samego roku wszedł do wielkiej rodziny Rotary International. Uroczysta inauguracja miała miejsce na Zamku Książ w sali Maksymiliana w dniu 26 czerwca 1995 roku, natomiast Charter Klubu Rotary Świdnica-Wałbrzych odbył się w dniu 14 października 1995 roku w Klubie Bolko. Klub Rotary Świdnica-Wałbrzych został wprowadzony do międzynarodowej rodziny rotarian przez Klub z Wrocławia i z Biberach.

  Poprzedni artykułMają oko na narkotyki
  Następny artykułMarks wiecznie żywy