Święta spokojne, ale…

  4

  – Bez pobić, poważnych kradzieży i wypadków minął świąteczny weekend – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP Świdnica. Jednak nie obyło się bez smutnych rekordów i incydentów.

  Zamiast symbolicznej zabawy, młodzież w trzech miejscach powiatu świdnickiego w lany poniedziałek urządziła chuligańskie ataki. M.in. w gminie Jaworzyna Śląska wiadrami wody grupa wyrostków zalała mieszkanie przypadkowego mężczyzny. Policjanci na drogach powiatu zatrzymali od piątku do poniedziałku tylko 6 nietrzeźwych kierujących. Najwięcej, bo bisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 44-latek jadący volkswagenem przez Strzegom. Dwaj kolejni rekordziści mieli po 2,65 i 2,10 promila. Obaj zostali zatrzymani w Marcinowicach.

  Przez weekend doszło do 12 kolizji i 1 potrącenia. 63-letni mężczyzna został uderzony przez samochód na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Getta i Marii Konopnickiej. Z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło 24 kwietnia o 2.00, niestety, nie wiadomo, kto potrącił pieszego.

  Poprzedni artykułBoże Młyny – wyjątkowa wystawa
  Następny artykułMateusz Brzuchacz mistrzem Śląska