Nie tylko zawodowe sukcesy „Mechanika”

  1

  Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy pokazują, że radzą sobie świetnie w najróżniejszych dziedzinach. Dowodem są sukcesy, jakie w ostatnim czasie odnieśli w kilku konkursach, niekoniecznie związanych z profilem kształcenia szkoły.

  IV Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny w Płocku

  Drużynowo 7 miejsce a indywidualnie 3 pozycja – to wyniki uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego w Płocku. W finale konkursu wzięło udział 25 trzyosobowych reprezentacji szkolnych z całej Polski oraz drużyna szkoły technicznej z Nowego Miasta nad Metui w Czechach. Zmagania trwały dwa dni i podzielono je na dwie części: test z zagadnień techniki i prezentacje indywidualne. Finał ustny wysłuchali zgromadzeni goście, wszyscy uczestnicy i zgromadzona publiczność. – Finał składał się z 8 rund pytań: losowanych, wybieranych z różnych kategorii, zgłaszanych na zasadzie „ kto pierwszy”, wybieranych za 1, 2 lub 3 pkt., zadawanych w formie krzyżówki oraz z zadań praktycznych. Nie było więc łatwo, ale staraliśmy się jak najlepiej reprezentować naszą szkołę i nasz powiat – mówią uczniowie ZSM w Świdnicy Paweł Rzeczkowski, Mateusz Malicki i Paweł Białek, którzy drużynowo wywalczyli prestiżową 7 pozycję. Mateusz Malicki był tak świetny, że indywidualnie zajął w konkursie III miejsce w Polsce. – To kolejny dowód skutecznej edukacji prozawodowej prowadzonej w naszej szkole – z dumą podkreśla opiekun grupy Wiesław Bylicki, nauczyciel ZSM w Świdnicy. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Płocku.

  Konkurs „Przepisy ruchu drogowego i logistyki warsztatowej” we Wrocławiu

  Inna grupa Zespołu Szkół Mechanicznych w składzie: Paweł Rychel, Damian Sroka oraz Piotr Kiełtyka zajęła I miejsce w konkursie „Przepisy ruchu drogowego i logistyki warsztatowej”. Dodatkowo indywidualnie Paweł Rychel zajął w tym konkursie II miejsce. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2 z Wrocławia i był skierowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik ze specjalnością samochodową oraz elektromechanik pojazdów samochodowych. – Konkurs miał na celu promowanie edukacji, a w szczególności podnoszenie kompetencji zawodowych uczniów w zakresie mechaniki pojazdowej, logistyki warsztatowej i przepisów ruchu drogowego wśród uczniów szkół technicznych – relacjonuje opiekun grupy Jarosław Natanek, nauczyciel z ZSM w Świdnicy. W sumie do rywalizacji zgłosiło się siedem szkół z całego województwa dolnośląskiego.

  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Czesława Miłosza

  Dowodem na to, że ZSM kształci świetnych fachowców nie tylko w dziedzinach technicznych, są sukcesy uczniów w konkursach o tematyce humanistycznej. W „Powiatowym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Czesława Miłosza” uczeń drugiej klasy technikum Sebastian Mański zajął III miejsce, a jego koledzy zdobyli sześć wyróżnień. Konkurs zorganizowano w Strzegomiu, a uczniów ZSM przygotowywała nauczycielka – Alina Biedroń.

  Monika Żmijewska

  Rzecznik Prasowy Powiatu

  Poprzedni artykułBaranki, zajączki i wielkanocne palmy
  Następny artykułUważaj na zakupach!