Świdnicka Prokuratura Okręgowa postawiła 6 osobom zarzut kupczenia głosami wyborczymi w Wałbrzychu. Rzeczniczka prokuratury, Ewa Ścierzyńska zapewnia, że żadna z nich nie piastuje funkcji w samorządach. Nie ujawnia jednak, na czyją korzyść głosy były kupowane.
Zarzuty dotyczą nakłaniania do oddania głosu na konkretne osoby w zamian za pieniądze lub alkohol. – Sprawa jest w toku i więcej szczegółów nie ujawniamy – dodaje prokurator Ścierzynska. Za to przestępstwo grozi kara do 4 lat więzienia.
Unieważnienia wyborów samorządowych w Wałbrzychu domagał się Komitet Wyborczy „Nowoczesny Wałbrzych”. 12 stycznia Sąd Okręgowy w Świdnicy oddalił protest. Wnioskodawcy wnieśli odwołanie.
asz

![Hokeiści przystąpili do rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski w Świdnicy! [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/CSC_0184-238x178.jpg)

![Niewybuch w gogołowskim stawie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/niewybuch-w-Gogolowie-2-238x178.jpg)
![Niewybuch w gogołowskim stawie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/niewybuch-w-Gogolowie-2-100x75.jpg)




![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)