O mniejszościach – plastycznie

  0

  W Świebodzicach rozstrzygnięto konkurs pod hasłem „Czy Romowie znają swoje praw i obowiązki”. Konkurs ogłoszony został przez samorząd, a jest efektem uczestniczenia Gminy Świebodzice w projekcie, na który miasto pozyskało fundusze z MSWiA w ramach uczestnictwa w rządowym programie na rzecz społeczności romskiej.

  Celem konkursu było poszerzenie wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Świebodzice wiedzy na temat uczestnictwa w życiu publicznym kraju i społeczności romskiej.

  Wręczenie nagród odbyło się 5 listopada w Urzędzie Miejskim. Komisja Konkursowa w składzie: zastępca burmistrza miasta Zbigniew Opaliński, sekretarz miasta – Anna Żygadło, były pełnomocnik do spraw romskich – Agnieszka Jaroszewska, dokonała oceny złożonych przez dzieci i młodzież ze świebodzickich placówek oświatowych prac plastycznych i biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania oraz pomysłowość prac wyłoniła trzech zwycięzców do nagrody głównej oraz przyznała liczne wyróżnienia.

  LISTA LAUREATÓW KONKURSU :

  Kategoria wiekowa- Przedszkola

  * I miejsce – Sebastian Kot- Publiczne Przedszkole Nr 3 z grupą żłobkową

  Kategoria wiekowa – Szkoły Podstawowe

  * I miejsce – Paulina Gregorczyk -Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3

  Kategoria wiekowa – Gimnazja

  * I miejsce – Przemysław Domański- Publiczne Gimnazjum Nr 1

  WYRÓŻNIENIA:

  * Publiczne Gimnazjum Nr 1 – Adrianna Ślusarczyk

  * Publiczne Przedszkole Nr 3 z grupą żłobkową – Natalia Krystians, Martyna Oleksyn, Martyna Gniewek,Patryk Sojka, Maja Homenda, Przemysław Brągiel, Oliwia Kończewska, Ola Grabowska, Patrycja Cieloszyn, Sabina Dembna, Paulina Witczak, Eliza Ścigajło, Wiktoria Papiernik, Martyna Pozoga, Ewelina Sawa, Kalina Kwiecień.

  Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, słodycze oraz pamiątkowe dyplomy.

  Galerię nagrodzonych prac w najbliższym czasie zobaczyć można w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Świdnickiej 15.

  Poprzedni artykułTo już jest koniec
  Następny artykułZakorkowana Świdnica