Mieszkańcy Świdnicy bezpłatnie będą mogli oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (pralki, lodówki, telewizory, monitory, sprzęt radiowo-telewizyjny itp.). Akcja zostanie przeprowadzona przez kilku odbiorców nieczystości, w różnych terminach, w różnych częściach miasta.
poniedziałek-środa (22-24 listopada)
W tych dniach Alba Dolny Śląsk oraz Zakład Usług Komunalnych w Żarowie przeprowadzą zbiórkę elektroodpadów od mieszkańców budynków wielorodzinnych zarządzanych przez: Miejski Zarząd Nieruchomości, Zarząd i Obrót Nieruchomościami „Agora” oraz Andrzej Wojciechowski „Zarządca” Administracja Wspólnot.
Mieszkańcy budynków zarządzanych przez wspomniane wspólnoty mogą wystawić zużyty sprzęt RTV i AGD przy boksach na odpady lub przy pojemnikach na odpady komunalne.
Szczegółowy plan odbioru:
– poniedziałek, 22 listopada – teren Osiedla Młodych, Zawiszów i Zarzecze oraz ulic: Westerplatte, Wrocławskiej, Kopernika, Bystrzyckiej, Jodłowej, Mieszka I, Kliczkowskiej i wszystkich ulic do nich przylegających,
– wtorek, 23 listopada – Rynek i ulice stanowiące dojście do Rynku tj. Długa, Pułaskiego, Grodzka, Kotlarska, Łukowa, Trybunalska, Spółdzielcza, Środkowa, Bohaterów Getta, Franciszkańska itd.
– środa, 24 listopada – odbierane będą odpady z pozostałych lokalizacji, zarządzanych przez wymienione wyżej wspólnoty.
Odbiór pojazdem z logo firmy Alba Dolny Śląsk będzie rozpoczynał się o godz. 7.00.
piątek-sobota (26-27 listopada)
W tych dniach Veolia Usługi dla Środowiska i ZOM będą odbierały zużyty sprzęt w następujących lokalizacjach:
– Osiedle Młodych, Osiedle Zarzecze i Osiedle Zawiszów – mobilna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego spod pojemników na odpady komunalne zmieszane – mieszkańcy proszeni są o wystawianie odpadów pod pojemniki najpóźniej do godz. 13.00 w sobotę, 27 listopada,
– Stacjonarne punkty odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, będą usytuowane :
Osiedle Słowiańskie – parking przy cmentarzu (ul. Słowiańska),
Kraszowice – parking przy ul. Działkowej 5 (naprzeciwko auto komisu),
skrzyżowanie ul. Wschodniej i ul. Lompy (plac koło sklepu).


![Czwartkowicze wystartowali [WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Swidnicki-Czwartek-Lekkoatletyczny-2025.10.16-63-238x178.jpg)


![Kibolska ustawka za nasypem. Czaili się na zwolenników drużyn ze Świdnicy i Wałbrzycha [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/411-346254-100x75.jpg)

![Śmigłowiec LPR lądował w centrum Strzegomia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Smiglowiec_LPR_w_Strzegomiu-3-100x75.jpeg)

![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)