Kozacy Rosji – niesamowite show

  0

  To było niezwykłe show. Pełne energii, pięknych strojów i niewiarygodnych akrobacji, wykonywanych przez tancerzy. Kozacy Rosji zaprezentowali w piątek, 22 października, niesamowite, dwugodzinne widowisko, nagrodzone przez publiczność owacją na stojąco.

  Koncert rozpoczął się o godz. 19. W hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Wśród licznie zgromadzonej publiczności byli m. in.: attache Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej Luca Jezierski, starosta świdnicki Zygmunt Worsa, wicestarosta Ryszard Wawryniewicz. Obecny był także burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz i przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Horodecka.

  Artyści z Rosji urzekli świebodzicką publiczność nie tylko najwyższymi umiejętnościami tanecznymi, ale także pięknymi pieśniami, które znane są w Polsce, jak chociażby „Kalinka” czy „Podmoskownyje wiecziera”. Zachwyt budziły barwne stroje tancerek i powietrzne akrobacje tancerzy, którzy słyną przecież ze swojej choreografii. Występ trwał dwie godziny, artyści byli długo oklaskiwani, a burmistrz Bogdan Kożuchowicz, dziękując za piękne widowisko podarował zespołowi kosz róż. Każdy wykonawca dostał także osobno różę w podziękowaniu za występ.

  Kozackie show było już trzecim – po Chórze Aleksandrowa i Balecie Bieriozka – występem gwiazd zza wschodniej granicy w Świebodzicach. Możliwość oglądania artystów to efekt bardzo dobrej współpracy władz miasta z firmą Polkam, która organizuje koncerty rosyjskich gwiazd.

  [photospace]

  Poprzedni artykułŚKPR płaci za dobre pomysły! [KONKURS]
  Następny artykułPO ma nowego kandydata dla Żarowa