“W drodze” do …

  0

  Film świdniczanina Pawła Wysoczańskiego opowiadający o podróży emerytowanego górnika z Katowic, Mieczysława Bieńka, do Jego Ekscelencji Dalajlamy. Bohater przez całe życie był szeregowym górnikiem kopalni Wieczorek, ciężka praca doprowadziła go do wypadku, który uniemożliwił mu dalszą pracę pod ziemią. Mietek podróżuje samotnie, bez planu wyprawy, jadąc przed siebie. Podróż do Dalajlamy jest dla niego szczególna, bo tym razem ma on na swojej drodze cel. Za wszelką cenę musi zobaczyć się z duchowym przywódcą Tybetańczyków, w tej podróży towarzyszyła mu kamera Pawła Wysoczańskiego. Tak powstał fascynujący dokument ukazujący człowieka prawdziwego, nasyconego głęboką pasją, determinacją oraz pomysłowością, która do dziś umożliwia Mietkowi, odkrywanie coraz to kolejnych landów.

  Tych dwóch dzieli dosłownie wszystko wiek, doświadczenie, światopogląd, zainteresowania, jak poradzą sobie skazani na własne towarzystwo przez ponad 3 miesiące? Żeby się o tym przekonać, zapraszamy na pokaz.

  Film zdobył uznanie na wielu festiwalach ,czego efektem są liczne nagrody zdobyte na wydarzeniach w Polsce i za granicą.Paweł Wysoczański- absolwent Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach,autor nagradzanych filmów krótkometrażowych: “Bez końca”, “Punkt widzenia”, “Dzieci”. Obecnie pracuje jako drugi reżyser przy filmach fabularnych i przygotowuje scenariusz debiutu kinowego.

  Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem. Na wydarzenie zapraszają: Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Korabolacja PS. “W drodze” 50′, reż. Paweł Wysoczański 30 października, godz. 18 sala teatralna ŚOK-u, wstęp 5zł.


  Poprzedni artykułGaleria Świdnicka rusza budowa
  Następny artykułMarkiewicz kontra Markiewicz