Zero Procent w Opolu – Świdnica razem z nami

  0

  Zespół Zero Procent 10 września zawalczy o zwycięstwo w opolskich Debiutach. Czterech z pięciu członków bandu pochodzi ze Świdnicy i okolic. Liczymy, że świdniczanie zagłosują właśnie na nas. I nie chodzi tylko o solidarność miejsca. Tego dnia damy z siebie wszystko, tak, by chciało się sięgnąć po komórkę. – obiecuje Krzysiek Brzeziński, basista, i dodaje: Odwdzięczymy się świdniczanom w sobotę, 18 września. Zagramy koncert na świdnickim Rynku. Będzie z nami Paulina Lenda. Zapraszamy.

  Prezydent Wojciech Murdzek zachęca do oddania głosu na zespół: Ja na pewno wyślę SMS na Zero Procent. Dzięki pasji muzycy dotarli do najważniejszego polskiego konkursu dla debiutantów. To duży sukces, a ja chcę pomóc im w zwycięstwie.

  Start Debiutów – Śpiewaj i walcz w piątek, 10 września, o godz. 22.35. W konkursie walczyć będzie ośmiu debiutantów. Zwycięzcę wybierze publiczność i widzowie, głosując za pomocą SMS.

  Zespół Zero Procent tworzą: Kamil Franczak (wokal), Paweł Sierakowski (gitara), Daniel Urbaniak (gitara), Krzysztof Brzeziński (bas), Maciej Magoch (perkusja). Formacja gra szeroko pojętą muzykę rockowa, wzbogaconą pop-rockowymi liniami wokalnymi Kamila Franczaka. W swoim autorskim repertuarze mają zróżnicowane kompozycje, począwszy od lekkich ballad, poprzez melodyjne rockowe dźwięki, aż po mocne uderzenie hardrockowych akcentów.

  Swoje pierwsze próby zaczęli w październiku 1999 roku w Żarowie. Wówczas średnia wieku w zespole wynosiła 14 lat. Pierwsze sukcesy odnotowali w 2000 roku, zdobywając I miejsce na Przeglądzie Młodych Talentów w Żarowie oraz wyróżnienie na Przeglądzie Zespołów Rockowych w Piławie Górnej “Złota Struna”. W latach 2001-2003 nagrywali swoje pierwsze płyty demo i prezentowali się na lokalnych scenach oraz przeglądach, zdobywając przy tym różne nagrody i wyróżnienia m. in. I miejsce w Przeglądzie Zespołów Rockowych we Wrocławiu w klubie “Rocker”, II miejsce na Festiwalu Piosenki Angielskiej we Wrocławiu, II miejsce w audycji emitowanej przez Polskim Radiu Wrocław pt. “Dolnośląskie Przeboje”. Te i inne sukcesy zdobywali, ucząc się pracy w zespole oraz tworzenia i aranżacji nowych utworów. Z biegiem czasu klarował się skład, w którym było najwięcej zmian wokalistów.

  W roku 2004 do zespołu dołączył Kamil Franczak. Wtedy zespół nabrał dużo większej mobilizacji do prezentowania się dla szerszej publiczności i w 2005 roku nagrał płytę demo o nazwie “FENIX”. Rok później, na oficjalnie wydanej przez wytwórnię Equilibrecords kompilacji zespołów pt. “We’ll rock your mind up”, znalazły się dwa utwory zespołu Zero Procent: autorski “My message” oraz cover zespołu Gray Daze “Drag”. W roku 2007 ta sama wytwórnia wydała ich oficjalną debiutancką płytę “INEVITABLE”, która cieszyła się dobrą opinią recenzentów i odbiorców. Wydanie tej płyty, jeszcze bardziej zmobilizowało zespół do dalszych działań – pracy nad brzmieniem, kompozycjami i aranżacją.

  W styczniu 2009 roku nagrali singiel “PRZERWANY SEN”, a w czerwcu 2009 roku jeden z utworów z singla pt. “Czy to zbyt wiele?” znalazł się na składance “ROCKOWA.PL”, do którego w sierpniu został zrealizowany video klip.

  Rok 2010 rozpoczęli udziałem w programie telewizyjnym, emitowanym przez TVP1 „Śpiewaj i Walcz”, w którym z pośród ok. 2,5 tys. uczestników z czterech castingów, dostali się do finałowej szóstki. Wygraną w programie jest zaprezentowanie się na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

  Obecnie zespół przygotowuje materiał na nową płytę, która odzwierciedli ich teraźniejszą “tektonikę uczuć”, bo tak właśnie nazwali nowy materiał.

  Poprzedni artykułJest praca dla Ciebie!
  Następny artykułZespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca” w Łowiczu