Wrota do bajki “zamknięte”

  0

  Podsumowanie działań zrealizowanych po obu stronach granicy, wymiana doświadczeń i rozliczenie projektu to główne tematy konferencji kończącej trwający od ubiegłego roku wspólny polsko-czeski projekt „Brána do pohádky – Wrota do bajki”. Spotkanie odbyło się w dniach 6-8 września w Jičínie. Wprawdzie projekt został uroczyście zakończony, ale jego efekty pozostaną na długo.

  Wizyta delegacji z Powiatu Świdnickiego w czeskim ie odbyła się w ramach wspólnego projektu pn. “Brána do pohádky – Wrota do bajki” realizowanego przy udziale środków z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.

  – Podczas konferencji omówiliśmy przede wszystkim sprawy związane z końcowym rozliczeniem projektu. Wręczyliśmy również nagrody laureatom konkursu fotograficznego z Jičína, który odbył się podczas świdnickiego Festiwalu Bajki. – mówi Monika Pasternak z Biura ds. Europejskich świdnickiego starostwa, odpowiedzialna za realizację projektu po stronie polskiej.

  Dzięki realizacji projektu udało się rozbudować infrastrukturę kulturalno – rekreacyjną w Jičínie, zorganizować niezapomniane imprezy kulturalne dla mieszkańców Czech i Polski oraz wypromować oba partnerskie regiony. Uczestnictwo i praca nad projektem to także nowe partnerskie kontakty i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu po obu stronach granicy podczas Festiwalu Bajki w Krzyżowej czy Dni Bajki w Jičínie.

  Realizacja projektu nie byłaby możliwa, gdyby nie otrzymane unijne dofinansowanie, które wyniosło 240.949,37 euro . Pieniądze pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Poprzedni artykułChrobot drugi, Betlej czwarty
  Następny artykułGaleria Świdnicka – jest pozwolenie na budowę