„Orlik” już prawie gotowy

  0

  Miłośnicy piłki nożnej, zwłaszcza ci młodsi, z niecierpliwością obserwują to, co dzieje się na terenie kompleksu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Rekreacyjnej w Świebodzicach. Tu, na płycie górnej boiska, powstaje „Orlik”. Obiekt składa się z boiska do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz boiska z nawierzchnią poliuretanową do gry w koszykówkę i siatkówkę.

  Na boisku stoją już słupy oświetleniowe a także podłączone do mediów kontenery zaplecza sanitarno-szatniowego. I tu mała ciekawostka – w projekcie miały mieć one kolor szary, ale na prośbę burmistrza Bogdana Kożuchowicza kolorem dominującym wybrano niebieski z białymi pasami. To oczywiście ukłon w stronę świebodzickich kibiców piłki nożnej i wiernych fanów „Victorii”, która to właśnie ma takie barwy klubowe.

  Obecnie możemy zaobserwować prace końcowe – montowanie ogrodzenia oraz piłkochwytów a także wstępne porządkowanie terenu kompleksu wraz z utwardzeniem z kostki betonowej dojścia do zespołu sanitarno-szatniowego i boisk.

  Budowa obiektu pochłonie ponad 1 mln zł, 666 tys. zł Gmina Świebodzice otrzymała w formie dotacji z budżetu państwa.


  Poprzedni artykułPotężny pożar w Roleximie
  Następny artykułFontanna jak nowa