Bon dla “SERCA”, jaja do urzędów

  0

  Znamy już wyniki tygodniowego głosowania! Klienci Leroy Merlin w Świdnicy zadecydowali, że bon o wartości 1000 zł trafi do świdnickiego SERCA. Zwycięska pisanka to jednak efekt wspólnej pracy fundacji, wiceprezydenta Świdnicy Waldemara Skórskiego, portalu Świdnica24.pl oraz piłkarzy Polonii-Sparty Świdnica.

  Rozpoczęli wiosnę dobrym uczynkiem

  Przypomnijmy – rzecz dotyczy akcji „PODATEK ZA PISANKI”, która odbyła się na terenie hipermarketu Leroy Merlin 21 marca. W inicjatywie wzięli udział reprezentanci aż trzech powiatów: świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego. Media, samorządy, sportowcy i organizacje pożytku publicznego w 9 zespołach przez kilka godzin wspólnie, ramię w ramie, malowały niemalże metrowe pisanki. Następnie, przez cały tydzień mogli oceniać je klienci. To właśnie ich głosy pozwoliły wyłonić zwycięzcę. Najpopularniejszą pisanką okazało się jajo malowane przez: Adrianę Michalak oraz Iwonę Maciejewską z Fundacji SERCE ECPD, wiceprezydenta Świdnicy Waldemara Skórskiego z pomocą córeczki Mai, Tomasza Pietrzyka z portalu Świdnica.24 oraz pełnych zapału zawodników Polonii – Sparty Świdnica. Czy sami malujący spodziewali się zwycięstwa? – Nie, w żadnym wypadku nie przypuszczaliśmy że nasza pisanka może zostać wyróżniona. Tu raczej chodziło o zwrócenie uwagi społeczeństwu, że jest coś takiego jak jeden procent, chyba to się udało – mówi Tomasz Pietrzyk z portalu Świdnica.24, współtwórca zwycięskiej pisanki.

  Tajemnica pisankowego sukcesu

  Wielkie planowanie czy kreatywna burza mózgów? Jak przebiegało malowanie? – Posiadaliśmy wcześniej przygotowany projekt pisanki, ale na miejscu, w Leroy Merlin, okazało się, że pan wiceprezydent również posiadał własny, więc musieliśmy go troszkę dopasować i połączyć oba w jeden– uśmiecha się Iwona Maciejewska członek rady fundatorów Fundacji SERCE. Waldemar Skórski, wiceprezydent Świdnicy, współtwórca zwycięskiej pisanki dodaje – Wprowadziliśmy tylko niewielkie modyfikacje, tworząc pas, który z jednej strony zajęły zwierzątka Mai, a z drugiej Kościół Pokoju i świdnickie kamieniczki.

  Wygrała nie tylko fundacja

  Zaraz po podliczeniu głosów, 30 marca w Leroy Merlin dyrektor hipermarketu Jacek Burdziełowski wręczył bon o wartości 1000 złotych Iwonie Maciejewskiej reprezentującej SERCE. – Cieszę się, że możemy pomóc. Dzięki temu, że tak wiele osób współpracowało ze sobą, malując jaja wierzymy, że warto organizacja takich akcji ma sens– zauważa Jacek Burdziełowski. – Myślę, że powinniśmy być wdzięczni wszystkim, którzy wsparli akcję i wzięli w niej udział, poczynając od uczestników, a kończąc na klientach – dodaje dyrektor. Istotą PODATKU ZA PISANKI była nie tylko nagroda główna. Głównym celem było uświadomienie podatnikom, że mogą pomóc – Ważna jest w tym przypadku promocja nazwy stowarzyszenia i prezentacja numeru KRS, czyli informacji, które muszą znaleźć się na deklaracji PIT– zauważa Waldemar Skórski.

  -Staram się, jeśli czas na to pozwala, brać udział we wszystkich akcjach charytatywnych, organizowanych przez Leroy Merlin z inspiracji pana dyrektora Jacka Burdziełowskiego. Te działania utwierdzają w przekonaniu, że istnieje również społeczny, wspólnotowy wymiar biznesu – dodaje wiceprezydent. – Mamy nadzieję, że akcja zwróci uwagę podatników na to, że mogą oddać swój 1% ponieważ część z nich nawet nie zdaje sobie z tego sprawy- uśmiecha się Iwona Maciejewska, członek rady fundatorów Fundacji SERCE.

  Gdzie teraz powędrują pisanki?

  Misja jaj malowanych w pierwszy dzień wiosny nie dobiegła jeszcze końca. Teraz wszystkie 9 pisanek zagości w 9 urzędach na terenie trzech powiatów. Obok jaj, prezentowane będą także listy z nazwami organizacji pożytku publicznego i numerami KRS. Do końca kwietnia ekspozycje będą przypominać podatnikom o przekazywaniu 1% na wybraną organizację – Może cyfra 1 to nic wielkiego, ale w połączeniu z innymi „jedynkami” może zdziałać cuda – mówi Tomasz Pietrzyk. – Swój „jeden procent” przekażę na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych HOSPICJUM- dodaje.

  A Ty na kogo oddasz swój 1 % podatku? Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości… skorzystaj z podpowiedzi, które wyeksponowane zostały przy 9 wielkich pisankach.

  Pisanki znajdziesz w:

  Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miejski w Strzegomiu, Urząd Miasta w Pieszycach, Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Urząd Miasta Dzierżoniów, Urząd Miasta Głuszyca, Urząd Miasta Wałbrzych, Starostwo Powiatowe Wałbrzych.

  [photospace]

  Poprzedni artykuł“Chcę być prezydentem przewodnikiem”
  Następny artykułMaldegem jednogłośnie na TAK