Po 45 latach wróciła do Rynku i choć jeszcze nie można jej zwiedzać, zakończenie prac budowlanych stało się okazją do hucznego powitania. Świdniczanie tłumnie stawili się w sobotnie popołudnie i wieczór, by razem z zespołem Sztywny Pal Azji odśpiewać „Wieżę radości, wieżę samotności”, piosenkę promocyjną świdnickiej wieży ratuszowej.
Powitaniu wieży towarzyszyło wiele atrakcji. Z tej okazji wydano pamiątkową kartę i kwartniki z wizerunkiem budowli. Na scenie prezentowały się przedszkolaki, młodzież z MDK z fragmentami musicalu Metro, lokalne zespoły i wreszcie na deser zagrała Kasia Szubert. Występ utalentowanej skrzypaczki towarzyszył pokazom laserowym, które pokazały Rynek i wieżę w zupełnie nowym wymiarze.
Spod wieży zniknęła już większość rusztowań, bryłę budowli oświetlono. Czy robi wrażenie? Obejrzyj:
Zobacz pierwszy dzień na budowie wieży ratuszowej w Świdnicy. 07.06.2010 r.























![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-100x75.jpg)

![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)


