Strona główna 0_Slider Zima wróciła, warunki na drogach są trudne

Zima wróciła, warunki na drogach są trudne [FOTO]

7

Sprawdziły się prognozy i ostrzeżenia synoptyków. Zima wróciła z opadami śniegu, mrozem i zawiejami. Sytuacja na drogach w powiecie świdnickim jest trudna, ale wszystkie trasy wojewódzkie i powiatowe są przejezdne.

Jak informuje dyżurna zimowego utrzymania dróg Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego, wszystkie drogi są przyprószone śniegiem. Pod spodem może być lód. Szczególne utrudnienia występują w miejscach, gdzie wiatr nawiewa śnieg z pól, a tak jest na drogach między Dobromierzem i Bronowem, Pożarzyskiem i Imbramowicami, Czernicą i Gniewkowem. Cały czas pracuje sprzęt odśnieżający. Newralgiczna droga powiatu – tzw. łącznik – jest przejezdna, ale trzeba jechać ostrożnie i wolniej niż zwykle.

Ani DSDiK, ani policja nie otrzymały dzisiaj rano informacji o kolizjach czy wypadkach. Do  niegroźnych zdarzeń doszło w piątkowy wieczór. Samochody miały problem z utrzymaniem się na oblodzonych jezdniach i kilka pojazdów wpadło do rowów.

IMGW na dzisiaj nie wydał ostrzeżenia o zagrożeniach meteorologicznych dla Dolnego Śląska. Prognozy przewidują opady śniegu przez cały weekend. Będzie też bardzo zimno, w nocy temperatura może spaść nawet do -11 stopni Celsjusza.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 • olo

  Dobrze ze chlopaki ze sluzb drogowych zdazyli posciagac siatki zabezpieczajace przed zamieciami na 35-tce bo teraz w tym sniegu mieliby z tym problem.

  • konrad

   też sie dziwiłem jak w zeszłym tygodniu ściągali a w prognozach był zapowiadany duzyyy śnieg.

   • rolnik

    to jakiś absurd prognozy były znane

 • Waldi

  Jak widać SDPŚ znów zaskoczona i pokonana. Służby drogowe, jak wynika z komunikatów i raportów, nie są zaskoczone i na 100% przygotowane, tylko w październiku i listopadzie każdego roku.

 • Jagoda Młyńczyk

  Skoro od rana pracuje sprzęt odśnieżający to może w parze przejechałaby się jeszcze jakaś piaskarka? Droga między Imbramowicami a Żarowem piasku nie widziała od samego rana..

 • Łukasz Bartnik

  Dzięki jeżdżącym samochodom są przejezdne bo pługo piaskarek jeżdżąc dziś po naszym rejonie nie widziałem i nawet śladów , że jechały nie widziałem. Straszne to ale prawdziwe, może wszyscy dziś na kacu po otwarciu z wielką pompą krytej pływalni w strzegomiu .
  Pozdrawiam wszystkich kierowców w nas siła aby drogi były przejezdne 🙂

 • Olek Official

  Sam madrale, wszyscy na odsniezaniu znaja sie lepiej tylko drogowcy siedza I nic nierobia. Jakby siedzieli naprawde to dopiero bylby larum. Sniegu niewylapia, wiatru I mrozu tez niepowstrzymaja. Zima jestem calym swiecie I jak zasypie to nikt nielamentuje tylko poprostu zamykaja np przelecze gorskie I czekaja do ustania opadow