Strona główna Sport Piłka nożna Zagrali z najlepszymi drużynami w Polsce!

Zagrali z najlepszymi drużynami w Polsce!

0

Ostatni miesiąc sezonu 2017/2018 był bardzo pracowity dla młodych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2009. Po bardzo wymagającej imprezie w czeskim Hradcu Kralowe, biało-zieloni wzięli udział w finałowym turnieju rozgrywek Deichmann Minimistrzostwa 2018, a także niezwykle silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Lubinie.

W decydującej batalii brały udział 32 najlepsze zespoły z całej Polski, które wygrały turnieje eliminacyjne w swoich województwach. Nasz zespół w grupie zmierzył się z Tarnovią Tarnów, Podhalem Nowy Targ i z wielkim faworytem – Pogonią Szczecin. Ostatecznie w grupie zajęliśmy trzecie miejsce i graliśmy o miejsca 17-32. Po dwudniowych zmaganiach, zawody zakończyliśmy ostatecznie na dobrym 22. miejscu. Cały turniej wygrała drużyna Pogoni Szczecin. Po dwóch dniach odpoczynku udaliśmy się do Lubina na kolejny turniej. Jego organizatorem był Comt Coaching Club, a obsadę tworzyły już nie tylko polskie kluby, ale czołowe europejskie ekipy, takie jak Benfica Lizbona, Dynamo Zagrzeb, Belenenses. Z polskich marek wystąpiły m.in. Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Miedź Legnica, Lechia Gdańsk, GKS Tychy, Varsowia Warszawa, czy też Korona Kielce. Mecze rozgrywane były w czterech sześciozespołowych grupach. W tym turnieju ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w grupie brązowej, a w ogólnej klasyfikacji była to osiemnasta pozycja. Turnieje te pokazały nam wszystkim, jak wygląda najlepsza piłka nożna w wykonaniu 9-latkow. Zawodnicy mieli przyjemność rywalizować z najlepszymi zespołami z Polski oraz Europy. Chciałbym aby doświadczenie zebrane w ostatnim czasie przyniosło kiedyś efekty i żeby nasi zawodnicy dorównywali do tych najlepszych. Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc podczas turniejów. Teraz zasłużone wakacje, a już pod koniec lipca zawodnicy rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu – komentuje szczęśliwy trener Przemysław Malczyk.