Strona główna Sport Piłka nożna Zagrają w dolnośląskim finale

Zagrają w dolnośląskim finale [FOTO]

0

Młodzi piłkarze z SP 6 w Świdnicy (zawodnicy drużyny młodzików Polonii-Stali Świdnica) wywalczyli sobie awans do finału dolnośląskiego we „Współzawodnictwie szkolnym 2017-2018”. W poniedziałek, 30 października na boisku „Orlik” przy SP 6 w Świdnicy rozegrany został finał strefy wałbrzyskiej w mini-piłce nożnej chłopców klas 1-6 szkół podstawowych.

Cztery najlepsze drużyny ze swoich powiatów spotkały się by walczyć o dalszy awans. W pierwszym spotkaniu ekipa SP 21 Wałbrzych po wyrównanej walce pokonała 2:1 drużynę SP Złoty Stok. Drugi półfinał to starcie chłopców z SP 6 Świdnica z SP 9 Dzierżoniów. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli nasi piłkarze (2:1). Przegrane drużyny następnie zagrały o trzecie miejsce. Tu lepsi okazali się uczniowie SP Złoty Stok. Mecz o pierwsze miejsce pomiędzy Świdnicą i Wałbrzychem tylko do przerwy był bardzo wyrównany. Druga połowa to już zdecydowana przewaga piłkarzy z „szóstki”, którzy ostatecznie wygrali 4:1 i awansowali na dalszy szczebel rozgrywek. Finał dolnośląski z udziałem SP 6 w Świdnicy odbędzie się dopiero na wiosnę.