Strona główna Polityka Zadecydują o budżecie i nazwie dla ronda

Zadecydują o budżecie i nazwie dla ronda

6

W czwartek, 21 grudnia o godz. 10.00 rozpocznie się XXXIX sesja Rady Miejskiej w Świdnicy. Radni rozpatrywać będą 6 projektów uchwał. Głównym punktem sesji będzie uchwalenie budżetu miasta na 2018 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Świdnicy na lata 2018-2041.

W porządku obrad znalazły się także m.in. uchwały w sprawie: nadania imienia dla ronda przy ulicach Towarowej, Kasztanowej i Westerplatte; przyjęcia „Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica w 2018 roku”.

Podczas sesji wręczone zostaną również odznaczenia Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejskie w Świdnicy przyznane osobom zasłużonym dla związku.

Program i projekty uchwał. Kliknij

/Źródło UM w Świdnicy/

 • Cobra

  Ja proponuję nazwę np. rondo gen. Hallera / marsz. Piłsudskiego / Monte Cassino / Jana III Sobieskiego / R. Reagana / Powstańców Śląskich / Powstańców Warszawskich / Orła Białego / Władysława II Jagiełły…. Mam nadzieję, że ktoś z UM zwróci na to uwagę 🙂

  • Janusz

   Może warto nazwać rondo Medyka?

  • Swidniczanin

   Piłsudskiego już jest. Plac na Osiedlu Młodych.

 • Młody

  Wieloletnia prognoza finansowa zacznie się i zakończy na parku za 17 baniek i basenie za 53 miliony. Ciekawe co zrobią nasi geniusze jak przyjdzie recesja i przychody zaczną spadac. Slaniewska ze swoimi przydu..ami niczym nie różni się od PISu. Wydaje nieswoja kasę na kredyt tylko po to żeby mieć poparcie.

  • Politolog z Katowic

   Eksperyment z włodarzem miasta z innego niż Świdnica kompletnie się nie powiódł. Beata MS jest jak widz rzymski, my jako gladiatorzy na arenie czyli miasto, widz kompletnie się z nami nie identyfikuje, możemy zostać w każdej chwili dla tego widza wypatroszeni.
   Ona myśli o własnym komitecie na przyszłoroczne wybory i podczepić się pod wszystko co może jej dać stołek i splendory na lokalnych salonach, nic więcej jej nie interesuje.

 • zbyszek

  Niech nie wyskoczą z nazwa “najlepszego i niezlomnego bohatera z gruzji co kulom się nie kłaniał,i temu kto obalił komune i zburzyć mur berliński