Strona główna 112 Wzmożone kontrole na K-5 i K-35

Wzmożone kontrole na K-5 i K-35

3

Funkcjonariusze z Wydziałów Ruchu Drogowego KPP Świdnica oraz KMP Wałbrzych, prowadzą dzisiaj wspólne, zintensyfikowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na odcinkach dróg krajowych oznaczonych jako K-5 oraz K-35, przebiegających przez powiat.

Funkcjonariusze będą egzekwować od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowanie się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, zachowania wobec pieszych, jak i stosowania przez tych ostatnich elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Ponadto policjanci reagować będą na wykroczenia popełniane przez osoby piesze, takie jak niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni, czy przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Zadania będą realizowane przy wykorzystaniu będącego w dyspozycji sprzętu techniki policyjnej: ręcznych mierników prędkości, pojazdów, w tym wyposażonych w videorejestratory, urządzeń do sprawdzania stanu trzeźwości oraz motocykli służbowych. Akcja potrwa do 22.00.

/Źródło KPP w Świdnicy/
 • Wit Git

  Kontrole kontrolami ale drogę nr 35 na odcinku Słotwina Świebodzie to naprawdę można by już wyremontować. A najlepiej dostawić po dodatkowym pasie w dwie strony bo natężenie ruchu na tej trasie spokojnie kwalifikuje tę drogę do dwóch pasów w jedną stronę. Jakość tej drogi (przypominam krajowej) jest dużo gorsza niż Świdnica Dzierżoniów.

 • Obserwator

  Jechałem dziś obiema wymienionymi drogami. Patroli brak.

  • Waldi

   Ja też przejechałem dziś od Wałbrzycha do Wrocławia 35 (dwa razy) i nie widziałem ani jednego radiowozu czy policjanta.