Strona główna Sport Lekkoatletyka Wyniki Żarowskich Biegów Strefowych

Wyniki Żarowskich Biegów Strefowych [FOTO]

0

280 zawodników i zawodniczek zostało sklasyfikowanych w drugiej edycji Żarowskich Biegów Strefowych. Niedzielna rywalizacja toczyła się na dwóch dystansach – 5 i 10 kilometrów!

W biegu na 5 kilometrów najlepszy wśród panów był zdecydowanie Dariusz Szczepanik (00:17,58). Za nim finiszowali Radosław Miazga (00:18,28) i Kamil Gruszczyński (00:18,34). W kategorii kobiet zwyciężyła Sonia Rozumkiewicz (00:21,06). Druga Dorota Kutyba straciła 18 sekund, a trzecia Izabela Bączyk już ponad 3 minuty. Niezwykle zacięty przebieg miał bieg mężczyzn na dystansie 10 kilometrów. Trójka zawodników zmieściła się w granicy 9 sekund! Najlepszy był Polak Mateusz Demczyszak. Za nim znalazło się dwóch Ukraińców Ruslan Savchuk i Paulo Veretskyi. W klasyfikacji kobiet triumfowała reprezentantka Ukrainy Valeriia Zinenko (00:38,11). Anna Ficner straciła do niej 36 sekund, trzecia Danuta Piskorowska już ponad 2 minuty.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykuł500 lat Reformacji: „Śląsk” ze specjalnym koncertem w Kościele Pokoju
Następny artykułŚwidnicki Budżet Obywatelski: Dzisiaj rusza głosowanie