Strona główna Sport Piłka nożna Wygrane Karoliny i AKS-u

Wygrane Karoliny i AKS-u

0

Z kompletu punktów w ostatniej serii spotkań cieszyć mogli się piłkarze AKS-u Strzegom i Karoliny Jaworzyna Śląska. Walczący w grupie zachodniej IV ligi strzegomianie ograli na wyjeździe Olimpię Kowary 3:0, jaworzynianie (grupa wschodnia) pokonali na własnym terenie Pogoń Oleśnica 3:1.

Strzegomianie do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Kamila Sadowskiego i golu samobójczym Adriana Zielińskiego. W końcówce meczu rezultat na 3:0 ustalił Jakub Lewandowski. Dużo bardziej zacięty przebieg miało spotkanie w Jaworzynie Śląskiej. Pogoń miał kilka szans na objęcie prowadzenia, lecz nie była w stanie pokonać dobrze interweniującego Konrada Leletko. W pierwszej połowie ta sztuka udała się gospodarzom (Kacper Matwiejko). Po zmianie stron Wojciech Pyda trafił na 2:0, a chwilę później rywale złapali kontakt za sprawą Macieja Sepetowskiego. W końcówce starcia na 3:1 dla Karoliny strzelił Rafał Wilk.

Olimpia Kowary – AKS Strzegom 0:3 (0:2)

AKS: Słowik, Skrypak, Chrapek, Grosiak (86′ Lewandowski), Durajczyk, Radziemski, Kokoszka, Morawski, Sadowski, Sobczak (88′ Sabat), Szerszeń (90′ Kuczma)

Karolina Jaworzyna Śląska – Pogoń Oleśnica 3:1 (1:0)

Karolina: Leletko, Wilk, Tymcik, Pyda, Borowy, J. Rosiak (68′ Pawela), Mróz (73′ Tatuśko), Schmidt (90′ Adamowicz), Ptak, Matwiejko, Ignatowicz (83′ Piątek)

Poprzedni artykułŚwidnickie trio podbiło serca publiczności i wygrało talent show [FOTO]