Strona główna 0_Slider Wyciek skażonej substancji do Bystrzycy

Wyciek skażonej substancji do Bystrzycy [FOTO]

14

Tuż przy ul. Kliczkowskiej w Świdnicy, na wysokości parkingu i firmy ZUP Badura, do rzeki Bystrzycy z kanału burzowego zaczęła przedostawać się ropopochodna substancja. Wyciek został zatrzymany przez strażaków i jak zapewnia dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego nie doszło do skażenia rzeki.

O niepokojącej substancji w rzece Bystrzycy, przy ul. Kliczkowskiej dziś rano poinformował funkcjonariuszy jeden z mieszkańców Świdnicy. Na miejscu pracowały trzy jednostki Straży Pożarnej, w tym chemicy z Wałbrzycha, a także Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W momencie, gdy spadł obfity deszcz, a jest to kanał burzowy, który odbiera wszystko od strony rzeki w kierunku ul. Bystrzyckiej i Jagodnika, to zalegające ropopochodne substancje połączyły się i zaczęły wypływać do Bystrzycy – wyjaśnia Marek Fiłonowicz, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Świdnicy. W ropopochodnej substancji znalazły się m.in resztki paliwa, oleje syntetyczne i mineralne oraz oliwka dla dzieci.

Strażacy szybko zatrzymali wyciek. – Zatrzymanie wycieku było skuteczne. Strażacy użyli proszku absorbującego substancję. Dopływ do rzeki jest odcięty i uszczelniony, a substancja jest wydobywana – informuje. – Nie ma mowy o skażeniu wody i rzeki. Wyciek nie był duży i został opanowany – dodał.

/red./
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

 • michbaner

  To już kolejne skażenie rzeki Bystrzyca a winnych nie wykryto. Gdzie jest policja, prokuratura i sąd ?

  • Siostra Bernadetka

   Ważne że w kontekście padło hasło ZUP Badura, pójdzie w miasto.
   Droga redakcjo, odbiór jest Z kierunku a nie W kierunku.

 • iras

  Po nitce do klebka!!!
  Niech ktos wejdzie w kanal!!!

  • Waldi

   W kanał, to ten kraj już nas dawno wpuścił 🙂

   • michbaner

    Nie kraj tylko politycy Po – PSL, SLD i inni kapusie UE

    • YES

     Wlofgang z piotrowiczem też?

     • michbaner

      Dla ciebie lepsi są folksdojcze kapujący du merkelkuti. To są dla Ciebie idole demokracji. Idole totalnie upadłej i podległej Niemcom opozycji.

     • YES

      to kim dla Ciebie są te obie kreatury?i w czym sa lepsi od kapusi merkel ? moimi idolami demokracji są byli partnerzy biznesowi Lech W (koniecznie z wizerunkiem wielkości półmiska w klapie) i Jarosław K (koniecznie w patriotycznej pelerynce)

 • Obserwator

  Z tego, co mi się obiło o uszy, to świdnickie wodociągi mają kamery inspekcyjne, niech zapuszczą i okaże się, kto w ten sposób utylizuje substancje ropopochodnych.